Poradnik dla Pacjenta dentysta radzi:

2 stopnie specjalizacji, stomatologia

Lekarz Stomatolog

dr Dorota Łągiewka

Nazywam się Dorota Łągiewka (znana bardziej z poprzedniego nazwiska Łuczyńska). Jestem doświadczonym lekarzem. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny w Łodzi na Wydziale Lekarskim Oddział Stomatologiczny.

Zdobyłam dwa stopnie specjalizacji:
* I stopień ze stomatologii ogólnej
* II stopień ze stomatologii zachowawczej.
Liczne kursy doskonalące pozwoliły mi osiągnąć wysoki poziom profesjonalizmu.

Wykonując swoją pracę stawiam sobie za cel aby świadczone przeze mnie usługi były na najwyższym poziomie a pacjenci mieli zapewniony komfort.

Profilaktyka to zdrowe zęby (artykuł)


W tym artykule zdobędziecie Państwo wiedzę na temat jak dbać codziennie o swoje zęby. Otóż, musicie Państwo po każdym posiłku dokładnie myć zęby.Najważniejsze jest mycie zębów po śniadaniu a nie po przebudzeniu się, a także po ostatnim posiłku tuż przed snem. Przy każdym myciu zębów należy używać nici dentystycznych do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych.

Gdy pacjent posiada uzupełnienia stałe protetyczne, często potrzebne są dodatkowe „przyrządy” do oczyszczania – szczoteczki w kształcie wyciora do mycia butelek, wykałaczki a nawet istnieje potrzeba zakupienia irygatora. Dokładne szkolenie dotyczące techniki szczotkowania jak i użycia nici dentystycznych przeprowadzę Państwu w czasie pierwszej wizyty w gabinecie.

Jak ważne są wizyty profilaktyczne w gabinecie stomatologicznym wiedzą już pacjenci, którzy korzystają z moich usług od wielu lat. Wizyty takie powinny odbywać się co pól roku. Oprócz sprawdzenia uzębienia, stanu zdrowia przyzębia i obejrzenia błony śluzowej jamy ustnej oraz jakości zgryzu, możemy dokonać szeregu zabiegów profilaktycznych polegających na:
1. Usunięciu złogów nazębnych ( Scaling )
2. Usunięciu osadów nazębnych poprzez piaskowanie.
a następnie nałożenie na szkliwo zębów preparatów zawierających fluor celem zabezpieczenia zębów przed procesem próchnicowym. Niestety, często podczas wizyty profilaktycznej stwierdzam obecność ubytków próchnicowych. Szybkie ich wyleczenie umożliwia uniknięcie rozprzestrzeniania się procesu próchnicowego, który powoduje zniszczenie zdrowych tkanek zęba a nawet może doprowadzić do utraty żywotności miazgi zęba.

napis umów wizytę numer telefonu do dentystki w Konstantynowie